Adres : Karsy 52, 62-571,
Stare Miasto, Polska
Zadzwoń : +48 601 282 103
Napisz : office@veropak.com
Godziny otwarcia :
Pd pon. do pt.: 07:00 - 15:00
wtorek, 08 maj 2018 09:01

Francuska firma Cofepp chce przejąć producenta wódek Sobieski i Krupnik.

Francuski Compagnie Financière Européenne de Prises de Participation SA (Cofepp) złożył 21 stycznia 2019 roku wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad Marie Brizard Wine & Spirits, producenta m.in. wódki Sobieski. Sprawa jest w toku.

Zgłaszana transakcja dotyczy bezpośredniego przejęcia przez Compagnie Financière Européenne de Prises de Participation SA z siedzibą w Charenton le Pont, Francja („Cofepp”) wyłącznej kontroli nad Marie Brizard Wine & Spirits S.A. z siedzibą w Paryżu, Francja (“MBWS”). Przejęcie kontroli nastąpi w drodze objęcia akcji w podwyższonym kapitale akcyjnym MBWS – czytamy we wniosku złożonym w UOKiK.

Podstawowa działalność Cofepp obejmuje komercjalizację i produkcję (destylację, starzenie i butelkowanie) produktów alkoholowych pod markami własnymi oraz pod markami sprzedawców detalicznych w kanale detalicznym i w kanale Ho-Re-Ca (hotele, restauracje, catering).

MBWS wytwarza i sprzedaje szeroki asortyment wina i napojów spirytusowych w pięciu następujących regionach: Europa Zachodnia, Europa Środkowa i Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka, Ameryka oraz Azja i Pacyfik. Spółka posiada szeroki portfel znanych marek produktów spirytusowych.

Super User

Big fan of opensource and ubuntu

joomlabuff.com/

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Style Switcher
Layout Style
Predefined Colors
Background Image