Adres : Karsy 52, 62-571,
Stare Miasto, Polska
Zadzwoń : +48 601 282 103
Napisz : office@veropak.com
Godziny otwarcia :
Pd pon. do pt.: 07:00 - 15:00
wtorek, 08 maj 2018 10:20

Ekspert o oszczędności sprężonego powietrza w branży rozlewniczej

Sprężone powietrze jest jednym z najdroższych mediów energetycznym stosowanych w fabryce branży rozlewczej z zastosowaniem opakowań PET – mówi serwisowi Aleksander Nowak, manager produktu napędy niskiego napięcia w Dywizji Napędów i Automatyzacji Produkcji ABB Sp. z o.o.

Z tego powodu eliminacja wycieków powietrza, optymalizacja parametrów, a także poprawny dobór nowoczesnych pneumatycznych elementów wykonawczych jest w centrum uwagi inżynierów utrzymania ruchu zorientowanych na dbałość o koszty wytwarzania. Inwestycje w tym obszarze pozwalają na uzyskanie bardzo atrakcyjnej stopy zwrotu. Obniżenie ciśnienia roboczego zaledwie o kilka procent może dać kilkdziesięcioprocentowe oszczędności. Doświadczenia fabryk Coca-Cola w walce o ochronę środowiska poprzez obniżenie energochłonności procesów pokazują, że detaliczna optymalizacja parametrów procesu daje ogromne oszczędności energii elektrycznej i jednocześnie zmniejsza negatywny wpływ produkcji na środowisko.

- Drugim z kierunków poszukiwań oszczędności jest stosowanie optymalnie dobranych elementów pneumatycznych dla wykonywanych funkcji. Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami są: poprawny dobór sprężarki do wymaganej klasy czystości powietrza oraz spodziewanego poboru, stosowanie siłowników jednokierunkowych z powrotnym elementem sprężystym, zastępowanie inżektorowych generatorów podciśnienia pompami próżniowymi, stosowanie ekonomicznych dysz rozdmuchowych a zawsze oczywiście eliminacja wycieków i oporów ruchu – mówi Aleksander Nowak.

Super User

Big fan of opensource and ubuntu

joomlabuff.com/

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Style Switcher
Layout Style
Predefined Colors
Background Image